Draden van ons Nederlandse slavernijverleden

Monumentaal wandkleed in Limburg

27 april t/m 31 mei 2026

Het Nederlandse slavernijverleden is een onderdeel van onze geschiedenis dat tot op de dag van vandaag doorwerkt. Hoe geven we deze verhalen een plek, zodat we samen kunnen leren, herdenken en vooruitkijken?

Draden van ons Nederlandse slavernijverleden

Draden van ons Nederlandse slavernijverleden maakt dit verleden tastbaar met monumentale wandkleden, waarin geschiedenis en kunst samenkomen. In meerdere provincies worden unieke wandkleden ontworpen en gerealiseerd, met bijdragen van lokale gemeenschappen en kunstenaars. Het project draagt bij aan erkenning en bewustwording en verbindt historische textieltradities – zoals het Bayeux-tapijt en de Afro-Amerikaanse quiltkunst – met hedendaagse verhalen.

Het Limburgse wandkleed

Limburg krijgt een eigen wandkleed binnen het landelijke project Draden van ons Nederlandse slavernijverleden. Een groot, gezamenlijk textielwerk waarin verhalen uit de provincie samenkomen—over verleden, verbinding en de sporen die nog altijd zichtbaar zijn in het heden. Dit wandkleed maken we niet alleen vóór Limburg, maar vooral mét Limburg. Daarom nodigen we inwoners uit om mee te werken aan de vervaardiging. Iedereen kan meedoen: je hoeft geen ervaring te hebben, alleen nieuwsgierigheid en zin om samen iets bijzonders te maken.

Bijzonder aan het Limburgse wandkleed is dat we werken met circulair textiel. Stoffen en materialen die eerder een andere bestemming hadden, krijgen een nieuw leven en worden onderdeel van een gezamenlijk project met betekenis. Zo ontstaat iets dat niet alleen mooi is om te zien, maar ook een verhaal draagt van hergebruik, zorg en aandacht.

Klink hier voor meer informatie. 
 

Doe mee!

Woon je in Limburg en heb je zin en tijd om mee te werken aan dit bijzondere project? Iedereen is welkom. Ervaring met borduren, tuften of punchen is niet nodig, samen leren en maken staat centraal.

Aanmelden kan via e-mail:
Stuur een bericht naar info@bureau-europa.nl. Aanmelden via dit mailadres is uitsluitend mogelijk voor de maaklocatie Bureau Europa in Maastricht. Eind april gaat het wandkleed van start. Exacte data volgt. 

Liever alleen komen kijken terwijl er aan het wandkleed wordt gewerkt? Ook dat kan. Je bent van harte welkom.

Maaklocaties

Je kunt op meerdere plekken in Limburg meedoen. We werken op verschillende locaties in: Horst, Maastricht, Steyl, Roermond, Venlo, Weert.

Kom alleen, of neem iemand mee. Sluit aan voor één keer of kom vaker terug. Je werkt mee aan een onderdeel van het wandkleed en wordt onderdeel van een groter geheel: een provinciebreed maakproces waarin ontmoeting centraal staat. Doe mee, maak mee, en laat Limburg meewerken aan dit gezamenlijke verhaal.

Data  april/mei 2026 
Locatie Bureau Europa, platform voor architectuur en design
Toegang gratis